Pierwsze kserowanie w historii

Będąc surowym, należy powiedzieć: “pierwszy xerografía” lub, lepiej, “pierwszego odtwarzania w suchym obraz na papierze”. Llámese jak chcesz, to papelillo, na który chcę poruszyć dzisiaj…To nie więcej, niż tylko kawałek papieru, kserowanie na którym jest napisana data i miejsce. Data, 22 października 1938 roku. Miejsce, Astoria, w dzielnicy Queens, Nowy Jork. W tym dniu i w tym miejscu, fizyk treintañero od skromnych początków, które studiowałem w Instytucie Technologii w Kalifornii, z taką pasją, bez hamulców, za wynalazek i że pracował jako rzecznika patentowego, stworzył pierwszy wzór xerografía (słowo pochodzenia greckiego, co przyjdzie, oznacza “nagrywanie” na sucho”) wraz z przyjaciółmi fizycznego imieniu Otto Kornei, który pomagał mu w jego doświadczeniu. Stało się to w małym laboratorium, że ten genialny naukowiec, pod nazwą Chester Floyd Carlson miał nad głośny bar. Był zmuszony szukać ten dział miejsce do prowadzenia swoich eksperymentów, po tym, jak jego żona persuadiera, że w domu nie było dobre miejsce, aby wysadzić niebezpieczne substancje chemiczne, które najwyraźniej działo się zbyt często.

kserowanie

Współczesne kserowanie

Carlson był opętany ideą stworzenia Kserowanie prosty i tani, o wiele więcej, niż samochodów z kopii czasu, które były w większości systemów zdjęcia duże, drogie i bardzo trudne. Tą obsesją, szedł do nowatora po tym, jak w dzieciństwie marzył, dla tego, aby odtwarzać książki i czasopisma, które widziałem w bibliotekach i księgarniach, materiał, na który ledwo mógł otworzyć, bo kserowanie pokorny i jego rodziny, która graniczy z pełną ubóstwa. Praktycznie bez zasobów, pracuje w drukarni, i w innych zawodów, dokonał swego absolwenta w fizyce, nawet za cenę zajmować w strasznych pierwszych latach Wielkiego Kryzysu. Swoje pragnienie, aby dostać Ksero potwierdziła, pracując jako oficjalnych patentów, kiedy popełnił ciężkich kopii z papieru calcante dokumentów, a zwłaszcza, kiedy zdecydował się wziąć pod uwagę inną karierę: prawo. Jak tylko miał pieniądze, był zmuszony kopiować ręcznie uciążliwych i drogich książek, praw, jak myślał, znowu i znowu tani sposób na tworzenie kopii drukowanych tekstów.

Pomysły Carlson, który wkrótce stał się patentów, szli drodze zgubić się we mgle czasu, jak i wiele innych, jeszcze w 1944 roku udało się przyciągnąć uwagę laboratorium Battelle, które połączyły się w małej firmie, która produkowała papier fotograficzny połączenia Haloid. Nie minęło dużo zmienić nazwę firmy, z drugiej, wszyscy brzmi: Xerox Corporation. Swój pierwszy Kserowanie handlowy data 1949 roku, ale nadal trwało jeszcze dekady, zrobić xerografía naprawdę konkurencyjne i przyjazne dla środowiska. Od końca lat pięćdziesiątych nikt nie mógł zatrzymać rewolucję, i świat napełnił się kopiarek.

Co zainspirowało geniusz Carlson, aby utworzyć xerografía? Światła, tak po prostu. Po przejrzeniu setek patentów na metody odtwarzania na papierze, obrazy i teksty, wynalazcy, który spędzał swoje dni przeżywa o tym, że bar Astoria oświetlały jego mózg do myślenia, jak mogłem przenieść obraz z papieru na drugą za pomocą światła i elektryczności.

Metoda kopiowania w suchej Carlson, który jest używany w kopiarki od tego czasu, choć w znacznie bardziej dopracowany, jest bardzo prosta. Wynalazca wykorzystał zdolność do określonych materiałów, aby reagować ładunków elektrostatycznych w formie różnicowej pod wpływem światła,kserowanie w ten sposób, że podczas projekcji obrazu, które chcesz odtworzyć, nad tymi materiałami i za pomocą proszku z ładunkiem elektrycznym odwrotny obszarów, światła słonecznego na papier, zapisano kopię obrazu, który następnie był fiksowany za pomocą ciepła. Wynik ten pierwszy eksperyment xerografía może wydawać się wulgarny papierze, nie ważne, ale ten gest naukowca, pełne pasji dał życie-przemysł, milioner.

Jak realizowane są duże zamówienia drukowe ?<< >>Bioxelan– opinie – cena

About the author : admin