Jak realizowane są duże zamówienia drukowe ?

Oczywiście, do drukowania dużych nakładów, ale dla małych zamówień luzem cena strona. Więcej na Temat cen w poligrafii i później napiszę oddzielnie. Offsetowe maszyny drukarskie są podzielone na 2 rodzaje – liściaste i rolowane (rolki, obrót). Na liściaste maszyny do drukowania na papierze, wstępnie jest cięte na arkusze. Arkusze te mogą być w formatach od około A4 (w niektórych przypadkach mniej) do 80х120 cm, a nawet więcej.

Rodzaje maszyn wykorzystywanych w drukarniach

Rodzaje maszyn wykorzystywanych w drukarniachMaszyna wyposażona jest w urządzenia do dodatkowych operacji (nakładanie różnych powłok lakierniczych, perforacja, numeracja, itp.) Role maszyny do drukowania bezpośrednio z rolek (ról) papieru. Maszyny te mają znacznie większą prędkość niż liściaste, i dlatego zwykle są używane do dużych wydawnictw, takich jak masowa obieg gazet i czasopism. Ponadto, rotacyjna maszyna może drukować obrazy z dwóch stron drukowanej powierzchni, co również przyspiesza proces poligraficznego produkcji.

Rola maszyny drukarskiej często są w stanie wykonywać nawet operacje nie związane z drukowaniem (na przykład, składanie, układanie w notatniku i cięcia). Jak i każdy inny sposób drukowania jest druk offsetowy ma swoje własne cechy, trzeba być na bieżąco. Druk offsetowy z białą farbą. Przy druku na białym papierze-to nie jest problem, ponieważ obszar, który powinien być biały po prostu nie zamknięte. Ale jeśli chcesz drukować na biało na kolorowym papierze, przesunięcie z tym zadaniem nie poradzi.

Drukowanie na syntetycznej i metalizowanym papierze, a także na foliach samoprzylepnych, trzeba zrobić lub farb UV. Jak farby, stosowane w druku offsetowym powinny być wchłania się w górne warstwy papieru, a powyżej materiały nie posiadają właściwości absorpcji. Należy także pamiętać, że promieniowanie UV atrament drukowanie tylko kilka drukarni. Drukowanie maszyna nadaje się do budowy produktów sprzedano ponad 10 000 kopii przy mniejszych obiegu drukowanie na taki samochód ekonomicznie się nie opłaca. Wirujących maszyn drukuj tylko na cienkich papierach.

Rodzaje papieru

Rodzaje papieruNa rpg offsetowych maszynach można drukować na papierze o gramaturze 35 g/m2 do 200 g/m2. Ale na papierze o gramaturze od 150 g/m2 do 200 g/m2 drukowanie tylko w tych drukarniach, gdzie znajdują się najnowsze urządzenia do druku zwojowego. Niewielu nasze drukarki możemy być dumni. Blach offsetowych maszyn do drukowania na papierze o gramaturze od 80g/m2 do 420 g/m. Odpowiednio w arkuszu urządzenie nie może drukować kopie na papierze. A w Moskwie jest, oczywiście, entuzjaści.  W przypadku drukowania na matowej kredowanego, w wyniku charakterystyki warstwy powlekane, w procesie suszenia odbywa się wolniej.

To prowadzi do w post-processing. Usunięcie tego punktu widzenia, nakładanie ochronnych lakierów wodno-dyspersyjna farba (VD-lakier) lub lakier lub przedłużenia okresu suszenia. Szczelnego wypełnienia, aby zwiększyć ten efekt. Obecność na okładkach z papieru budowy, po prostu wymaga użycia lakieru. Korzystanie z metalicznych kolorów również prowadzi do konieczności późniejszego pokrycia warstwą ochronną lakieru.

Proces druku offsetowego jest niestabilny. Zadaniem drukarki po złożeniu zamówienia, aby zapisać ustawienia drukowania za pomocą skali kontroli w dopuszczalnych granicach, na tym etapie rozwoju technologii, ograniczenia te nie są dostrzegalne dla oka i całkowicie wyeliminować cienie (różnica w kolorze w jednym losowaniu) nie jest możliwe. Test może tylko w przybliżeniu odtworzyć kolorystykę, która zdarza się podczas drukowania.

Absolutnego podobieństwa osiągnąć niemożliwe, bo dla dowodu budowy używane są zupełnie różne technologie i materiały. W przypadku drukowania na matowej lub papierów niepowlekanych analogowa składka nie jest ważne. Dowód może być wykonane z wykorzystaniem kolorów.  Gdy wymagane jest maksymalne odwzorowanie kolorów, jedyne rozwiązanie-zrobić ogromne wrażenie od maszyny drukarskiej i papieru, na której później zostanie wydrukowany cały nakład. W tym przypadku, im mniej czasu upłynie od momentu wydruku próbnego, tym lepiej cios. Mimo wszystko te cechy, przesunięcia, w istocie, dominującym sposobem drukowania dzięki wysokiej jakości. Jeśli rozejrzeć się wokół i zobaczyć na całą produkcję, która ci się teraz około 80% tego, co zobaczysz, będzie wydrukowany dokładnie tak!

Druk cyfrowy-to najszybszy sposób na wykonanie druku i jest bardzo popularny w przypadku drukowania małych nakładach (do 1000 wydruków).

Drukowanie wielkoformatowe<< >>Pierwsze kserowanie w historii

About the author : admin