Drukowanie wielkoformatowe

Jest to najbardziej popularny sposób drukowania w nowoczesnej poligrafii. Ponad połowa całej produkcji drukarskiej produkowane są właśnie w taki sposób. Druk offsetowy charakteryzuje się wysoką wydajnością i jakością druku, radzi sobie z zadaniem odtworzenia detali i wygładzanie, jednak ma swoje wady i cechy.

Różnice w drukowaniu

Różnice w drukowaniuWysoka jakość wydruku, dobre odwzorowanie kolorów i kontrast zdjęć. Możliwość drukowania na różnych rodzajach papieru, tektury, samoprzylepna winylowych materiałów. Wysoka prędkość druku. Ekonomiczne w produkcji średnich i dużych serii. W momencie publikacji, istnieje możliwość dostosowania kolorów, bez zmiany układu, co jest bardzo wygodne, ponieważ wszystko jest zawsze czasochłonne wady.

W przypadku drukowania na kolorowych papierach, zmiana koloru. Nie opłaca się drukować małe nakłady. Niemożność wykonania pilnego zamówienia, na przykład, w ciągu kilku godzin, jak procesy zajmują dużo czasu (folii i produkcji form drukowanych) i po wydrukowaniu nakład musi wyschnąć przed kolejnymi pracami wykończeniowymi cały proces budowy kopie można podzielić na 3 etapy – drukowanie, drukowanie (press) i post-processing obiegu (naciśnij obróbki).

Tradycyjnie praca polega na tym, że pierwszy układ, aby wydrukować żądaną kopie, przygotowane do filmu, to wyjście wyjścia, rolka z aparatu (dla każdego narysować swój własny osobny film), to z filmami wziąć formie drukowanej płytki metalowe (głównie formy z aluminium). Po wypełnieniu formularza, w celu dostosowania ich w sekcjach maszyn drukarskich (każdy kolor ma swój osobny dział), i rozpoczyna się proces drukowania. Jednak teraz proces wielu tylko jak wysłać plik z układem na maszyny drukarskiej. I sama maszyna ulega korozji metalowych płytek wymaganej separacji kolorów.

Cena i jakość – czynniki

Cena i jakość - czynnikiAle jest to swego rodzaju praca jest znacznie droższe ze względu na specyfikę materiałów drukowanych, form, ale z ctp (“komputer do spodek” – z komputera na kształt) znacznie skraca czas cyklu produkcyjnego. Pierwsze liście na wypadkowym zdjęciu (od 50 do 200, a czasami i więcej) nie są powtarzalne, a drukarki do każdego zamówienia, wprowadza nowe kombinacje kolorów i eksplozja kolorów, to zajmie pół godziny lub dłużej. Kiedy maszyna jest ustawiona na drukowanie tego wydania, rozpoczyna się główny etap produkcji – bezpośrednio drukowanie produktów, które zostaną podane do klienta.

Przy okazji, blach offsetowych maszyn nie sprawiają, że drukowanie dwustronne w jednym przejściu arkusza przez wszystkie sekcje maszyny drukarskiej, dlatego w przypadku drukowania dwustronnego wymaga druga strona na odwrocie. Po publikacji w całości drukowane, potrzebuje czasu, aby wyschnąć, aby wyschła farba.

I tylko po to nakład można wyciąć i zrobić wszystkie dodatkowe prace wykończeniowe (falcowanie, bigowanie, laminowanie, klejenie, wytłaczanie i tak dalej). Wspomniałem wady metody druku offsetowego, że koszt budowy małych nakładów ekonomicznie nieopłacalne. Dzieje się tak po prostu ze względu na złożony proces składania zamówienia.

Fakt, że przy obliczaniu kosztów wykonania kopii w każdej firmie jest zainstalowany cena za przejście dla każdej maszyny drukarskiej. Koszt tej być zbędnego zużycia papieru, amortyzacji maszyny drukarskiej i czasu poświęconego na prace przygotowawcze i po wydrukowaniu, aby umożliwić maszyna w gotowość do dalszej pracy (po wydrukowaniu każdej edycji, trzeba zdjąć formy i usunąć wszystkie butle, które zostawili obraz po prostu używali formy). Cena sanacji jest taki sam dla każdej redakcji, czy jest to 20 czy 200 000 nakład drukowanych stron. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, błędnie wierząc, że w kształtowaniu cen na produkty podstawowe część przypada na koszt papieru.

>>Jak realizowane są duże zamówienia drukowe ?

About the author : admin